Skip links
Strefa klienta
Jak zarezerwować Promocje i rabaty Rozkład jazdy Nocleg w Krakowie Linie lotnicze i bagaż Dla singli Stali klienci Dokumenty Ubezpieczenia Katalog

Linie lotnicze i bagaż

Bagaż. Cena obejmuje tylko mały bagaż podręczny. Koszt bagażu dodatkowego jest uzależniony od rozmiaru. Istnieje możliwość wyboru wielkości bagażu i od tego wyboru uzależniona jest wysokość dopłaty za bagaż. Cena ustalana jest przez przewoźnika i może w każdej chwili ulec zmianie. Na naszej stronie internetowej podajemy aktualne ceny za bagaż.

Limit bagażu jest różny u każdego przewoźnika.

Imiona, nazwiska. Przy spisywaniu umowy wymagane jest podawanie, i późniejsze sprawdzenie na umowie/potwierdzeniu, dokładnych danych (imię, nazwisko), takich jakie widnieją w dokumencie podróży (paszporcie lub dowodzie osobistym). Podanie błędnych danych może spowodować odmówienie odprawy lotniczej przez linie lotnicze lub konieczność dopłaty za zmianę danych.

Odprawa pasażerów. Odprawa rozpoczyna się 2. godziny przed planowanym wylotem i kończy się zazwyczaj 60 minut przed wylotem. Dokumenty uprawniające do przelotu będzie posiadał pilot-przewodnik, który spotka się z Państwem na lotnisku lub już na zbiórce na transfer w Krakowie. W niektórych terminach może zdarzyć się, że pilot będzie na Państwa oczekiwał na lotnisku docelowym. Wówczas na lotnisku w Polsce zaopiekuje się Państwem pracownik biura lub trzeba będzie odprawić się samodzielnie.

Godziny wylotów. W przypadku zmiany rozkładu lotów, poinformujemy Państwa o ewentualnej nowej godzinie wylotu/przylotu. Można także sprawdzić poprawną godzinę wylotu/przylotu dzwoniąc do nas na 3-7 dni przed wylotem. Mogą się zdarzyć opóźnienia wylotów, wynikające z warunków atmosferycznych lub innych zakłóceń, na które Biuro nie ma wpływu np. strajki, awarie techniczne itp. Przedstawiciele naszego biura zawsze w takich sytuacjach będą się starali Państwu pomóc. Zasady odszkodowań i pomocy dla pasażerów uregulowane są w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady nr 261/2004 z dnia 11.02.2004.