Skip links

Szanowni Państwo!

Przede wszystkim dziękujemy Państwu za okazane nam zaufanie i wspólne odkrywanie zakątków Europy z naszym biurem.

To, że wracają Państwo do nas jest dla nas bardzo cenne i motywuje nas do rzetelnej pracy. Miło nam również powitać nowych Klientów i mamy nadzieję, że decydując się na udział w wycieczce organizowanej przez nas, przekonają się Państwo do naszej solidności i dołączą do grona naszych Stałych Klientów.

Europa to wielka różnorodność niezwykłych miejsc wartych zobaczenia: wielkie metropolie i małe klimatyczne miasteczka, liczne muzea z niezwykle bogatymi zbiorami dzieł sztuki, okazałe kościoły, imponujące zamki i pałace, ale również bogata przyroda, widoki zapierające dech w piersiach. To wszystko można zobaczyć uczestnicząc w naszych wycieczkach. Wystarczy kilka dni, aby zakosztować uroków najpiękniejszych miast europejskich. Dla tych z Państwa, którzy dysponują większą ilością czasu wolnego przygotowaliśmy dłuższe wycieczki, przybliżające najważniejsze miejsca poszczególnych krajów. Miłośnicy przyrody też znajdą programy spełniające ich oczekiwania. Nie zabrakło też ofert dla tych z Państwa, którzy pragną połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem. Dla Państwa komfortu staraliśmy się tak zaplanować wycieczki, żeby zwiedzanie było zawsze po noclegu w hotelu. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom przygotowaliśmy też nowe programy, dzięki którym będą Państwo mogli zobaczyć najciekawsze miejsca Węgier, odbyć sentymentalną podróż do Białorusi, odwiedzić ojczyznę tańca flamenco i zobaczyć zabytki kultury Maurów w Andaluzji, czy też poznać bajkową Apulię we Włoszech, z niepowtarzalnym klimatem, gdzie czas jakby się zatrzymał. Nie zapomnieliśmy też o naszej pięknej Polsce i poszerzyliśmy ofertę o jakże malownicze Mazury i Warmię. Przygotowana oferta, to dopiero początek naszej pracy. Obiecujemy, że cały czas będziemy czuwać nad realizacją wycieczek, że zawsze będziemy do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiemy na każde pytanie dotyczące naszej oferty, że zrobimy wszystko, aby Państwa oczekiwania zostały spełnione a piloci poza przekazaną w dostępny sposób wiedzą, zatroszczą się o miłą atmosferę.

Proszę nam wierzyć, że największą satysfakcję jest dla nas Państwa zadowolenie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.sol-tours.pl, na której zawsze są aktualne informacje i promocje. Zapraszamy Państwa do korzystania z naszych usług i życzymy w pełni satysfakcjonującego zwiedzania ciekawych miejsc oraz uchwycenia w obiektywie ulotnych chwil, do których pamięcią niejednokrotnie będą Państwo z przyjemnością wracać w przyszłości.

Jak zarezerwować wycieczkę

Przez internet

Zarezerwuj wycieczkę przez naszą stronę internetową. Wybierz termin, podaj dane uczestników i załóż rezerwację wstępną.  Rezerwacja jest niezobowiązująca! Stworzy się rezerwacja czasowa, a Ty otrzymasz maila zwrotnego z umową do podpisania. W zależności od ilości dni do rozpoczęcia wycieczki – otrzymasz jeden lub kilka dni na odesłanie podpisanej umowy (skan, zdjęcie) i wpłatę zaliczki (przelewem lub gotówką w naszym biurze). Wcześniej zapoznaj się z naszymi dokumentami.

 

Przez telefon

Zarezerwuj wycieczkę telefonicznie. Założymy rezerwację czasową na kilka dni. Na Twojego maila wyślemy umowę. Do ustalonego dnia powinieneś odesłać podpisaną umowę (skan, zdjęcie) i wpłacić zaliczkę (przelewem lub gotówką w naszym biurze). Wcześniej zapoznaj się z naszymi dokumentami.

 

W naszym biurze lub w biurze agencyjnym

Zapraszamy do naszego biura lub biura agencyjnego w Twoim mieście.

Bezpieczne rezerwacje 2021

Promocja do 31.12.2021

 • zaliczka tylko 10%
 • zmiana terminu i kierunku możliwa do 31. dni przed terminem wyjazdu
 • natychmiastowy zwrot zaliczki do 7. dni (w przypadku anulowania wycieczki przez biuro)

Rabat za wczesną rezerwację

Zachęcamy do skorzystania z naszej promocji “rabat za wczesną rezerwację”. Rezerwuj wcześniej i oszczędzaj.

 • WYCIECZKI OBJAZDOWE – rabat do 10%
 • WYCIECZKI SAMOLOTOWE – rabat do 400 zł od osoby

Aktualna ceny z rabatem na naszej stronie internetowej.

Uwaga: Ilość miejsc ograniczona.

Pobierz rozkład jazdy na sezon 2021 (plik PDF)

Kliknij tutaj aby pobrać

Uwagi dotyczące transportu:

 • zbiórka uczestników 15 minut przed godziną odjazdu
 • miejsca w autokarze przydziela pilot wg kolejności zgłoszeń na imprezę
 • na trasach antenowych istnieje możliwość przesiadki
 • wszystkie trasy obsługują autokary komfortowe, wyposażone w klimatyzację, barek z ciepłymi napojami (płatne u kierowcy), video lub DVD, przeważnie WC
 • szczegółowe informacje dotyczące wyposażenia, marki i nr rej. autokaru można uzyskać w biurze 3 dni przed wyjazdem
 • dojazdy na trasach antenowych mogą odbywać się mikrobusami ew. Flixbusem
 • postoje na trasach wycieczek ustala pilot co 3-4 godziny
 • nr. telefonów do biura w sytuacjach awaryjnych 728 877 955, 668 006 576

Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania dojazdów antenowych na terenie Polski z powodu małej frekwencji na 20 dni przed rozpoczęciem Imprezy trwającej powyżej 6. dni i 7 dni przed rozpoczęciem Imprezy trwającej do 6. dni.

Nocleg w Krakowie

Jedziesz na wycieczkę i zwiedzasz królewski Kraków

Uczestnikom naszych imprez proponujemy przednocleg  (bez śniadania) w hotelu 2-3* lub w hostelu czy apartamencie w Krakowie za symboliczną opłatą.

Hotel 2-3* poza centrum

Hotel osiągalny komunikacją miejską w ok. 15-25 minut od centrum

Rano nie trzeba przyjeżdżać na zbiórkę – zabierzemy Cię spod hotelu (wtedy zbiórka przed hotelem 15 minut po wyjeździe autokaru z Dworca PKS/MDA).

Hostel/Apartament w centrum

Proponujemy nocleg w dobrze ocenianych hostelach lub w apartamentach położonych blisko centrum i Starego Miasta.

W tym przypadku dojście do miejsca zbiórki na Dworzec MDA we własnym zakresie.

Ceny

 • 65 zł (osoba) – w pokoju 2-osobowym
 • 55 zł (osoba) – w pokoju 3-osobowym
 • 50 zł (osoba) – w pokoju 4-osobowym
 • 110 zł – w pokoju 1-osobowym

Ze względu na zazwyczaj wczesną porę wyjazdu – nie wliczyliśmy śniadań.

Wszystkie pokoje/apartamenty z łazienkami. Apartamenty posiadają w pełni wyposażony aneks kuchenny.

W pokojach 3-4. osobowych – możliwe łóżko(a) piętrowe.

Uwaga: oferta przeznaczona tylko dla klientów naszych imprez, zamieszkałych ponad 100 km od Krakowa, którym nie będziemy mogli zapewnić dojazdu antenowego. Jeżeli przyjedziesz samochodem – parkingi są dodatkowo płatne ok. 25-60 zł/doba, dlatego proponujemy przyjechać na przednocleg do Krakowa pociągiem lub autokarem (np. Flixbus).

Ilość miejsc ograniczona – prosimy o wczesną rezerwację!

Linie lotnicze i bagaże

Bagaż. Cena obejmuje tylko mały bagaż podręczny. Koszt bagażu dodatkowego jest uzależniony od rozmiaru. Istnieje możliwość wyboru wielkości bagażu i od tego wyboru uzależniona jest wysokość dopłaty za bagaż. Cena ustalana jest przez przewoźnika i może w każdej chwili ulec zmianie. Na naszej stronie internetowej podajemy aktualne ceny za bagaż.

Limit bagażu jest różny u każdego przewoźnika.

Imiona, nazwiska. Przy spisywaniu umowy wymagane jest podawanie, i późniejsze sprawdzenie na umowie/potwierdzeniu, dokładnych danych (imię, nazwisko), takich jakie widnieją w dokumencie podróży (paszporcie lub dowodzie osobistym). Podanie błędnych danych może spowodować odmówienie odprawy lotniczej przez linie lotnicze lub konieczność dopłaty za zmianę danych.

Odprawa pasażerów. Odprawa rozpoczyna się 2. godziny przed planowanym wylotem i kończy się zazwyczaj 60 minut przed wylotem. Dokumenty uprawniające do przelotu będzie posiadał pilot-przewodnik, który spotka się z Państwem na lotnisku lub już na zbiórce na transfer w Krakowie. W niektórych terminach może zdarzyć się, że pilot będzie na Państwa oczekiwał na lotnisku docelowym. Wówczas na lotnisku w Polsce zaopiekuje się Państwem pracownik biura lub trzeba będzie odprawić się samodzielnie.

Godziny wylotów. W przypadku zmiany rozkładu lotów, poinformujemy Państwa o ewentualnej nowej godzinie wylotu/przylotu. Można także sprawdzić poprawną godzinę wylotu/przylotu dzwoniąc do nas na 3-7 dni przed wylotem. Mogą się zdarzyć opóźnienia wylotów, wynikające z warunków atmosferycznych lub innych zakłóceń, na które Biuro nie ma wpływu np. strajki, awarie techniczne itp. Przedstawiciele naszego biura zawsze w takich sytuacjach będą się starali Państwu pomóc. Zasady odszkodowań i pomocy dla pasażerów uregulowane są w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady nr 261/2004 z dnia 11.02.2004.

Wycieczki objazdowe dla singli

Single bez dopłat

Jeżeli osoba podróżująca pojedynczo wyrazi chęć i zgodę na dokwaterowanie, może zostać zakwaterowana z inną osobą tej samej płci w pokoju 2- lub 3-osobowym bez konieczności dopłaty do pokoju 1-osobowego.

W niektórych sytuacjach może się zdarzyć, że nie zgłosi się druga osoba chętna na dokwaterowanie, wówczas uczestnik nie jest zobowiązany do dopłaty za pokój 1 osobowy. W tym przypadku dopłatę do pokoju jednoosobowego pokrywa Biuro Podróży Sol-Tours.

Opłaty za pokój 1-osobowy pobieramy wyłącznie wtedy, gdy osoba wybiera taki rodzaj pokoju.

Atrakcyjna oferta dla naszych stałych klientów

Dodatkowy rabat dla stałych klientów

Specjalnie dla naszych stałych klientów kontynuujemy promocję w postaci atrakcyjnego dodatkowego rabatu.

Mamy nadzieję, że miło wspominacie udział w naszych wycieczkach, i że z przyjemnością wybierzecie się z nami na dalsze wojaże do najciekawszych miejsc w Europie!

Wszystkim osobom, które przynajmniej trzykrotnie uczestniczyły w wycieczkach organizowanych przez Biuro Podróży Sol-Tours, przysługuje dodatkowy rabat od aktualnej podstawowej ceny:


 • 3 % – od osoby w przypadku imprez autokarowych
 • 50 zł – od osoby w przypadku imprez samolotowych

Rabat jest naliczany od aktualnej, podstawowej (bez dopłat) ceny po uprzednim zgłoszeniu klienta w momencie złożenia rezerwacji.
W szczególnych przypadkach klient może zostać poproszony o udokumentowanie swojego udziału poprzez przedstawienie umów o udział w imprezie. Rabat nie łączy się z ofertami last minute.

Dokumenty do pobrania

Standardowy formularz informacyjny do Umów o udział w imprezie turystycznej, jeżeli jest możliwe użycie hiperłącza

Standardowy formularz informacyjny do Umów o udział w imprezie turystycznej, jeżeli nie jest możliwe użycie hiperłącza

Ubezpieczenia

Nasze ubezpieczenie obejmuje choroby przewlekłe

 • Warunki ubezpieczenia KL, NW i bagażu Signal Iduna – zagranica
 • Warunki ubezpieczenia NW i bagażu Signal Iduna – Polska
 • Warunki ubezpieczenia od rezygnacji Signal Iduna – zagranica
 • Warunki ubezpieczenia od rezygnacji Signal Iduna – Polska ????
 • Instrukcja zgłaszania szkody – zagranica
 • Instrukcja zgłaszania szkody – Polska
 • Zgłoszenie szkody – rezygnacja
 • Zgłoszenie szkody na bagażu

Katalog

Podjęliśmy trudną decyzję – katalogu drukowanego “Wycieczki objazdowe” na sezon 2021 nie będzie.

Szanowni Państwo, to był trudny rok dla nas wszystkich,   przy okazji ucierpiała bardzo branża turystyczna. Nasze katalogi na sezon 2020, wydrukowane w dużej ilości i za pokaźną kwotę, zamieniły się w makulaturę.

Nikt nie wie jak będzie wyglądał sezon 2021, ale mamy duże nadzieje na wspólne podróżowanie.

Liczymy na Państwa zrozumienie i zachęcamy do zapoznawania się z ofertami na naszej stronie internetowej.

Przy każdej ofercie znajdzie się link do wydruku oferty.